Dėmesio! Atvirų duomenų saugykla šiuo metu yra aktyviai vystoma, todėl galite susidurti su įvairaus pobūdžio sutrikimais, apie kuriuos maloniai prašome pranešti atviriduomenys@vssa.lt.

Get this data as: HTML, CSV, JSON, JSONL, ASCII, RDF

🏠 / datasets / gov / Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka / KEIS Kultūros paso edukacijos / KEIS Kultūros paso edukacijos / 0316bf7d / Changes

_type datasets/gov/lnb/kulturos_pasas/Edukacija
_id 0316bf7d
_revision e95b24b1-2cec-432e-8539-a6f6cfc8e8b7
id c7429c6fda98bd3
edukacijos_pavadinimas Mandala - piešiam gyvenimo ratą.
edukacijos_tiekejas Monika Inciutė
pritaikyta_klasems 1; 2; 3; 4; 5; 6
kaina 5.0
trukme 90
aprasas Žodis „mandala“ yra kilęs iš sanskrito kalbos ir reiškia ne tik ratą, diską, sferą, bet ir bendruomenę, susirinkimą. Mandalos – iš pirmo žvilgsnio paprasti piešiniai. Tačiau tai gali pasirodyti tik neatidžiai pažiūrėjus. Išmokus jas piešti ugdome ne tik kūrybiškumą, mes gydome save, kuriame taiką ir harmoniją savyje, šeimoje, klasėje. Mandalos metodas naudojamas meno terapijoje, psichoterapijoje, meditacijoje ieškant savo „aš“ suvokimo. Pirmasis, kuris Vakarų psichoterapeutus supažindino su mandalos idėja, buvo Karlas Jungas. Paplitęs suvokimas, kad mandala išskirtinai rytų kultūros elementas, tačiau jos atitikmenų galima rasti įvairiose pasaulio kultūrose. Lietuvių ir sanskrito kalbos turi artimą ryšį, taigi žodį „mandalą" lengvai išversime į lietuvių kalbą - tai „mano dalia". Užsiėmimo metu bus aptarta žodžio mandalą reikšmė, kilmė, istorija, apraiškos lietuvių liaudies mene ir mums pažystamoje gamtoje. Tai pažadins smalsumą ir susidomėjimą Piešimas bus vykdomas grupėse, todėl vaikai mokysis ne tik atsipalaidavimo, mandalų kūrimo meno, bet ir idėjų grupėje generavimo, bendro kūrybinio darbo, bendravimo ir bendradarbiavimo. Grupėms bus leidžiama patiems netrukdomai pasinerti į kūrybinį procesą, drąsiai eksperimentuoti, priimti sprendimus, išmėginti vis naujas idėjas. Kūrybos metu bus skatinamas kritinis mąstymas ir teks spręsti problemas, kurios neišvengiamai kyla bendro kūrybinio proceso metu. Vaikai šioje veikloje bus orientuoti ne tik į rezultatą, bet į patį procesą, net tai laisvas, pasąmoningas, žaismingas ir malonus vyksmas. Būtent galimybė išgyventi šią kūrybinę veiklą, ją patirti, įsijausti, sukels vaiko smalsumą, skatins tyrinėjimo ir atradimo džiaugsmą net ir po užsiėmimo.
galioja_nuo 2022-09-01
galioja_iki 2025-09-01
vykdymo_vieta Paslauga teikiama tik paslaugos gavėjo pasirinktoje įstaigoje (pvz., mokykloje)
sritis Dailė; Dizainas
savivaldybe
metine_tema
ugdomos_kompetencijos
pritaikyta_kurtiesiems False
pritaikyta_judejimo_negaliai False
pritaikyta_intelektualiniam_sutrikimui False
pritaikyta_regejimo_negaliai False
gali_uzsisakyti_savarankiskai False